Rīko Alfu

Alfa Latvijā

Alfa kursi Latvijā tiek rīkoti kopš 2003. gada. Tie notiek lauterāņu, katoļu, baptistu, adventistu un vasarsvētku draudzēs, kā arī dažās brīvbaznīcās un misijas organizācijās.

Šobrīd Latvijā Alfa notiek aptuveni 44 vietās.

Šo gadu laikā Alfa kursu Latvijā ir pabeiguši 3500 cilvēku.

Atrodi Alfa kursu savā tuvienē.

Alfas attīstību veicina un vada fonds "Alfa Latvija", kas ir Latvijas Alfas biroja un Latvijas Alfas padomes mājvieta.

Vairāk par alfas vēsturi Latvijā – Dienasgrāmatas sadaļā Vēsture

Kāpēc rīkot Alfu?


Alfa darbojas jau vairāk nekā 30 gadus, un tagad notiek vairāk nekā 66000 baznīcās un citās vietās visā pasaulē. Tas ir devis iespēju vairāk nekā 24 miljoniem cilvēku visā pasaulē izmēģināt Alfu. Tās formāts ir vienkāršs, ir pieejami kursu materiāli lai palīdzētu jums vadīt to ar saviem draugiem un draudžu resursiem.

Kādas ir galvenās vērtības?

Galvenās vērtības Alfas rīkošanai ir mīlestība, mācīties vēlme un dzīves piemērs :

  • Mīlestība - mēs rūpējamies par cilvēkiem un radām gaisotni, kādu mēs vēlētu mūsu labākajiem draugiem
  • Mācīties vēlme - mēs veidojam vidi, kurā cilvēki var uzdot jautājumus un apspriest tos brīvi ar citiem
  • Dzīves piemērs - mēs cenšamies modelēt, kāda ir kristīgā dzīve un dod cilvēkiem iespēju to piedzīvot pašiem

Kā man rīkot Alfu?

Kādi ir galvenie elementi ?

Lai Alfa būtu veiksmīga, katrai nodarbībai jāietver :

Maltīte – tveriet to vienkārši, tai nav jābūt kaut kam sarežģītam; galvenais ir radīt telpu un laiku, lai viesi varētu apmesties.
Lekcija – katru nedēļu lekcija ir par vienu no tematiem, kas uzskaitīti turpmāk. Ir dažādi veidi, kā uzstāties ar runu , un lekcijas garums atkarīgs no jūsu auditorijas
Diskusija – pēc lekcijas viesi sadalās mazās grupās, lai apspriestu tās saturu, saimniekiem vadot sarunas

Kāda ir struktūra?

Alfa ir izveidota kā 11 lekciju cikls. Latvijas draudžu praksē tā labi darbojas 1-2 reizes gadā. Mēs iesakām Alfas kursa nobeigumā organizēt ballīti / viesības, kurās Alfas absolventi var ielūgt savus draugus un paziņas, kas varētu iegūt ieskatu un interesi apmaklēt nākamo Alfas sesiju.

Alfas lekciju kārtība:

1. nedēļa – ievadlekcija – "Vai ir dzīvē vēl kas vairāk?"

2. nedēļa – "Kas ir Jēzus?"

3. nedēļa – "Kāpēc Jēzus mira?"

4. nedēļa – "Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību?"

5. nedēļa – "Kāpēc un kā man lūgt?"

6. nedēļa - "Kāpēc un kā man lasīt Bībeli?"

7. nedēļa - "Kā Dievs mūs vada?"

Kursa vidū notiek īpaša nedēļas nogale (vai diena) izbraukumā, kad lielāka uzmanība tiek pievērsta Dieva Svētā Gara Personai un tās darbībai un visā pilnībā var izpausties Alfas raksturīgie elementi – sadraudzība, slavēšana un pielūgsme, aizlūgšanas, diskusijas, jautrība un atpūta. Nedēļas nogales lekciju tēmas:

- "Kas ir Svētais Gars?"

- "Ko Svētais Gars dara?"

- "Kā es varu tikt piepildīts ar Svēto Garu?"

- "Kā man vislabāk izmantot turpmāko dzīvi?"

8. nedēļa – " Kā es varu pretoties ļaunumam?"

9. nedēļa  – "Kāpēc un kā mums stāstīt citiem?"

10. nedēļa  – "Vai Dievs dziedina šodien?"

11. nedēļa – "Kam man Baznīca?"

Sagatavošanās

Šeit ir dažas lietas, kas jāņem vērā, plānojot savu Alfu:

Kas ir jūsu auditorija?

Kam jūs darbojaties Alfas vārdā? Vai jums ir pieejami labākie izejamteriāli? Vai esat atraduši vietu, kur viesi jutīsies komfortabli un ērti? Vai jūs esat atraduši piemērotu laiku Alfai?

Veicināšana

Galvenais veids, kā veicināt jūsu Alfu, ir to reģistrēt, lai informācija parādās arī Latvijas Alfas vietnē un sociālajos tīklos. Alfas birojs arī varēs jums palīdzēt Alfas sagatavošanā, lektoru izvēlē un gan praktiskos, gan teorētiskos jautājumos.

Citi veidi, kā veicināt Alfu:

Palkāti, reklāmraksti, baneri (skat sadaļu Drukātava)

Ielūgumi, ko izdalīt draugiem

Informācija jūsu draudzes tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos.

Bukleti

Twiterot savu Alfu, dot ziņas, kas notiek, likt bildes

Ja jūs vēlaties, izveidot savu Alfas publicitāti, lūdzu, izlasiet mūsu zīmolu vadlīnijas. Šeit saite uz grāmatnīcas lapas daļu par Alfas zīmola vadlīnijām!!!! 

 Lūdzu uzmanīgi iepazīties arī ar Alfas reklāmas vadlīnijām!!!!

Draudzība ar kaimiņiem

Strādājot kopā, ir vieglāk izmantot kopīgus resursus, kopīgu publicitāti un daudz vairāk cilvēku aicināt uz Alfu. Iespējams plānot kopīgu Alfas atklāšanas pasākumu, izveidot pilnu sarakstu ar Alfām jūsu reģionā, vai arī apvienot savus resursus, attiecībā uz brīvprātīgajiem gan publicitātes, gan reklāmas jomā.

Iesaisti savu baznīcu

Lūdz atbalstu draudzes vadībai. Tā var palīdzēt veicināt Alfu no iekšpuses un mudināt cilvēkus iesaistīties.

Uzsāc ar blīkšķi

Uzsākt kādu notikumu ir ideāls veids, kā iepazīstināt potenciālos viesus ar Alfu. Liels Atklāšanas pasākums piedāvā jautrību, ēdienus un dzērienus, izklaidi, īsu uzrunu (varbūt slavenību interviju vai vieslektorus) un intervijas ar iepriekšējā kursa beidzējiem. 

Sazināšanās

Sazinieties ar savu tuvāko Alfas komandu vai "Alfa Latvija" biroju. Pastāstiet viņiem, ja jūs sākat Alfu un pajautājiet, kā viņi var palīdzēt uzsākt.

Noskaties Alfas lekcijas

Ir vairāki veidi, kā noklausīties, redzēt lekcijas pirms paši uzsākat. Ir DVD "Alfa kurss" ar lekcijām, ir iespēja būt par viesi kādā citā Alfā, šīs vietnes sadaļa Alpha TV, kur arī var redzēt lekcijas video angļu valodā.

Budžets un maltīte

Alfai nav jābūt ekskluzīvi dārgam pasākumam. Tomēr ir izmaksas, kas jāņem vērā. Tās ir: svinības, rokasgrāmatas, telpas – vietas izmaksas, nedēļas nogales izmaskas, izdevumi pārtikai, resursi un publicitāte

Lūgšanas par viesiem

Grupu vadītaji un palīgi, kas atvieglo grupu diskusijas, ir atbildīgi par regulārām lūgšanām un aizlūgšanām par viesiem savā grupā. Kā komanda jūs varat lūgt par savu grupu ik dienas un pirms katras sesijas.

Pēc lekcijas "Kāpēc un kā man lūgt?", Jūs varat izmēģināt lūgšanu kopā ar saviem viesiem mazo grupu diskusijās. Atcerieties, saglabājiet lūgšanas īsas un vienkāršas.

Slavēšana un pielūgsme Alfā

Daļa no Alfas vīzijas un uzdevuma ir sniegt ieskatu tajā, kas baznīca ir un ko tajā dara. Tāpēc mēs gribam iepazīstināt viesus ar dievkalpojumu un pielūgsmi gan pakāpeniski, gan iejūtīgi. Ja jūs domājat, ka uzreiz slavēt Dievu varētu būt nedaudz neērti, izmēģiniet un dariet kaut ko mazliet atšķirīgu, piemēram, atskaņojiet CD ar pielūgsmes dziesmu. Uzlieciet Youtube kādu slavēšanas dziesmu, kurai paši varat dziedāt līdzi, vai tādu, kura jau ir iedziedāta, taču vārdi ir titrveidīgi uzlikti.

Apmācības

Komandas apmācīta ir ļoti svarīga, ja jūs vēlaties, lai Alfa ir tik laba, cik laba vien var būt. Apmācības dos katram komandas loceklim pārliecību un uzņēmību veidot dinamisku, jautru grupu vai iesaistīties tās veidošanā. Vislabākās komandas ne tikai iziet apmācības vienu reizi, bet dara to pirms katras Alfas, lai atsvaidzinātu savu atmiņu, iepazītu citus aktīvistus un varētu par komandu lūgties kopā.

Alfas apmācības darbojas tāpat kā Alfas lekcijas: lektori un apmācību dalībnieki ēd kopā, klausās apmācību lekcijas un pārrunā jautājumus, ir laiks arī diskusijām un lūgšanām. Ja jūs vēlētos uzzināt tuvāko apmācību laiku un vietu, vai noorganizēt apmācības savā draudzē, lūdzu, sazinieties ar Latvijas Alfas biroju.

Komandu lomas

Jums jānodrošina, ka visiem jūsu komandas dalībniekiem ir sava vieta – loma Alfā. Tas dos viņiem mieru un pārliecinātību un tas arī nozīmē, ka jums būs mazāk, par ko uztraukties!

Alfas administrators – būtiska nozīme; būtībā šis cilvēks nodrošina, ka viss notiek. Tam ir jābūt labi organizētam cilvēkam. 

Alfas vadītājs - šis cilvēks saka ievadu katras lekcijas sākumā un ir gatavs arī veikt pastorālo aprūpi par viesiem

Pārraugs - šī ir persona vai komanda, kas pārrauga kā viss ir sagatavots – visi praktiskie darbi – telpas, galdi, kafija, materiāli utt

Saimnieki un palīgi – jeb mazo grupu vadītāji un palīgi. Viņi ir apņēmušies būt pēc iespējas uz katru lekciju, apņēmušies uzturēt draudzību ar viesiem ilgtermiņā un lūgt par viņiem, būt atvērti iespējamām sociālām grupas aktivitātēm.

Pirms uzņemties grupas vadību ir svarīgi uzdot jautājumu: "Vai es ieteiktu savam labākajam draugam nākt uz šo grupu?" Ja atbilde ir nē, tad viņi droši vien ir nepareizajā lomā.

Slavēšanas vadītājs

Ja jūs iekļautu slavēšanu un pielūgsmi katrā nodarbībā, tad slavēšanas vadītājs būtu ļoti noderīgs.

 

Reģistrē savu kursu

Kursa reģistrācija sniegs priekšrocības - par Jūsu kursu uzzinās visi, kas ir iesaistīti Alfas darbībā Latvijā, tā tiks reklamēta mūsu sociālajos tīklos, un mēs varēsim no savas puses atbalstīt to visos iespējamos veidos.

 

Resursi

Close
Alpha is an opportunity to explore life and the Christian faith, in a friendly, open and informal environment.
Try Alpha